Návrat na hlavní stránku
Statistiky:
Nejčtenější článek: "Ukradené" tělo
Celkem fotografí: 139
Celkem tabů: 7
Celkem textů: 43
Nejnovětší příspěvek v diskuzi:


Tři nové články
22:36 25.2.2011
Přidal jsem tři články. Tedy spíše citace. První z nich je překlad vůbec prvního článku o Nirvaně, který vyšel v tisku - konkrétně v plátku Blackslash - v roce 1988. Dalším je oficiální zpráva matky Kurta. Opět pro tisk. A posledním je zpráva detektiva Toma Granta, který vyšetřoval Cobainovu smrt. Rozhodně zajímavé čtení.
Nirvána
15:24 25.2.2011
Dnes jsem dosáhl Nirvány... Pátral jsem po plakátu s Nirvanou a narazil jsem na Aukro, od kterého jsem si zpočátku nic moc nesliboval, ale nakonec mě mile překvapilo a věcí s NIrvanou tam mají požehnaně. Vřele doporučuji.
Akce znovu spuštěny
11:21 4.2.2006
Zhruba po dvou měsících, jsem znovu spustil službu akce. Tentokrát by měly zůstat funkční mnohem dýle, navíc jsem je podstatně vylepšil a jestli bude o tuto službu zájem, můžu jí dále zlepšit a rozšířit za rámec těchto stránek. Pokud víte o nějaké koncertě, nebo jej sami pořádáte, popřípadě jakékoli jiné akci, třeba i na internetu tak jí tam prosím vás přidejte.
Kurt Cobain - Journals
19:44 3.2.2006
Dnes, díky Erendisovi máte možnost přečíst si jeho článek o Kurtovém deníku - Journals knížece vydané roku 2002, zveřejňující zápisky, které kdy do svých deníků autor napsal a nahreslil od konce 80. let až do posledních dní před jeho smrtí. Najdete zde původní verze písní i jejich další podoby, jak se v průběhu času měnily, Kurtovy kresby, básně, dopisy, postřehy, plány ohledně Nirvany, úvahy o jeho slávě, muzise a lidech, kteří nakupují a prodávají jeho hudbu a všelijaké další poznámky. Přes dvacet zápisníků přežilo jeho neustálé přesuny a cestování, a byly od jeho smrti uchováváno v trezoru. Jeho deníky odhalují umělce, který miloval muziku, znal historii rocku a který se rozhodl zaujmout v této historii své místo. Je to unikátní a neporovnávatelný portrét nejvlivnějšího muzikanta své doby. I přes to, že jsou jejím vydáním množí fanoušci znechuceni, tak se deníky velice dobře prodávalí.

Jeden z hlavních bodů knihy jsou Kurtovy rukopisné texty písní. Obsahuje Downer, Floyd The Barber, Mexician Seafood, Dive, Aneurysm, Lithium, In Bloom, Come As You Are, Smells Like Teen Spirit a Sappy (píseň na kompilaci No Alternative se jmenuje Sappy, i když pro tento song se používá i jméno Verse Chorus Verse). Zvláště texty k Floyd The Barber jsou zajímavé, protože fanouškci Nirvany mnoho let debatovali o tom, jak je text správně. Zvláště v prvním řádku existovalo mnoho jeho interpretací.

Poněkud vtipnější jsou zahrnuté různé biografie Nirvany, které byly většinou Kurtem určeny nahrávacím společnostem. Jedna z prvních biografií zní: "NIRVANA je z Olympie WA, 60 mil od Seattlu. NIRVANA je trio, které hraje tvrdý rock přehlučenej punkem. Obvykle jsou nezaměstnaní. Takže můžou vyjet kdykoliv na šňůru. NIRVANA nikdy nejamovala na Gloria nebo Louie Louie. Ani nikdy nemuseli přepisovat tyto písničky a vydávat je za jejich vlastní."
Další sobotní novinky
14:42 28.1.2006
Tak zaprvé, bych chtěl upozornit na novou sekce texty a na další technickou novinku, která se tentokrát týká sekce tabsy/akordy , kde máte možnost nastavit si, jestli chcete, aby se seznam skladeb zobrazoval ve foruláři, jak tomu bylo doposud a nebo aby se zobrazoval v podobně odkazů. Dané nastavení, které si zvolíte si stránka zapamatuje. Taky jsem doplnil SiteBar (najdete ho ve sloupečku, úplně nahoře vedle slova "články") o pár nových statistik.
Nová fotogalerie
13:08 28.1.2006
Tak jsem konečně upravil fotogalerii a od dneštního dne bude pro mě mnohem snažší a rychlejší přidávání fotografií, takže jich tam bude stále víc. Taky jsem trochu změnil celý způsob zobrazování fotografií, vylepšíl jsem ho o pár funkcí, mezi které patří například i pridaný popis u některých z nich. Jinak pokud narazíte na fotku, u které bude popis chybět, nebo bude jen hodně stručný, tak bude jen rád za jakoukoli iniciativu z vaší strany, popůžete tím nejen sobě.
Taby - Death to Birth
20:02 4.1.2006
Mezi taby dnes přibyl ústřední song k filmu Last Days s názvem Death to Birth. Doufám, že se vám bodou líbit. Jinak se znovu objevily problémy s výpadky serveru kvůli přetížení, za které se vám opět omlouvám, i když s tím opravdu nic nezmůžu.
bigrafile - Kurt Donald Cobain
2.1.2006
Tak jsem si vzpoměl, že na těchto stránkách jsme nějak zapomněli na Kurtovu biografii. Tak jsem to před chvílí napravil, abyste věděli kdo to vůbec je :) Autorem je Donny což je bývalý majitel této domény, tímto mu ještě jednou děkuju za jeho důvěru ke mě a že mi jí předal, díky Donny.
Nový dokument o Kurtovi
17:52 2.1.2005
Dnes mám pro vás opravdu zajímavou informaci - natáčí se nový dokument o Kurtu Cobainovi. Nejedná se o obyčejný dokument a určitě ho uvidíte s titulkama. viz. clánek Nový dokument o Kurtovi.
Souhrn za dnešek
17:09 1.1.2006
Během dneška a včerejšího odpoledne jsem na stránkách změnil pár věcí. Tak zaprvé jsem sepsal za vydatné pomoci Jeffa McRae a Jonase Blanka takový seznam míst kde a co všude nahrávala Nirvana. Dospěl jsem jen do roku 1989, mám tu sice i něco k další rokům, ale je toho opravdu málo, takže to tam přidám, že zjístím další informace. A pak tu je sekce Tabsy/Akordy, kterou jsem celou předělal. Zatím tam najdete jen dva taby k Teen Spirit a Come As You Are. Snažím se tam přidávat opravdu kvalitní taby, které mám už sám odzkoušené.
Starší novinky: 0-10 10-20 20-30 30-40 
© 2005 Nirvana.wz.cz - free hosting by Webzdarma - Nahoru - autor webmaster@nirvana.wz.cz